řekni mi, zrcadlo…

vy, kdo máte dceru, praděpodobně víte, že holčičky od nejútlejšího věku řeší, jak vypadají, co si vezmou na sebe, touží mít co nejvíce kabelek, sponek, čelenek, šperků a samozřejmě šatů a sukének. a ne ledajakých. u nás doma denodenně zaznívá, že „sukně by se měla točit“, jinak to prý není ono. pak dojde na vytahování z koše na prádlo „šatů se zmrzlinkou“ nebo „těch pruhovaných“, „když já je mám tak ráda, patří k mým oblíbeným, víš?“.

šatník nejedné malé slečny se určitě po návštěvě její maminky a blízkých na mini rozroste. není snadné odolávat těm malým skvostným módním kreacím. vzpomínám jak v dubnu na našem festivalu blogerka radka alias kusanec pořídila výbavičku svému dvouměsíčnímu miminku na pozdní léta – kabelku od lumpky a šaty od to to e. chápu přesně, co ji k tomu vedlo.

vybírám z nabídky listopadového mini tentokrát ty modely, které jsou nejen slušivé, ale působí také jako něžné stylové pohlazení pro malé parádnice, ať už pro víly, princezny nebo indiánky. budou se líbit nejen vám, ale především JIM. a navíc je budou moci zdědit v plné kráse další… tedy pokud vám to jejich majitelky dovolí.

 

kabelka pro všechny smysly

jako úplná novinka se na mini představí doslova pohádková kolekce kabelek nové značky pepieta. těší nás, že si její zakladatelky – módní návrhářka josefína bakošová a výtvarná umělkyně a herečka ester geislerová – vybraly právě naši akci pro její uvedení na svět. takové kabelky jste ještě neviděly. voní, vyprávějí příběhy a dá se s nimi hrát! v každé najdete sáček s motivy, kterými díky magnetům můžete měnit obrázek na nich vyšitý. představují přímo sběratelský skvost, který nadchne malé ale i velké holky, v nichž znovu probudí touhu si hrát.

k-2   k-7

k-3   k-4

 

delikatesy

opravdu vkusných a cenově dostupnějších šperků pro děti není na našem trhu mnoho. zakladatelka značky le petit délice lenka ter-akopowa poláčková takové tvoří pro děti už od miminkovského věku a nezapomíná ani na maminky. její hlavní doménou se staly náramky, které mohou sloužit jako náramky přání. jejich styl se vyznačuje delikátností. kolekci náramků doplňují náhrdelníky, mezi nimiž zaujme například přívěsek “mom”. autorka ráda vytváří šperky také na zakázku. její dílka jsou jedinečná, neboť všechny vyrábí v limitované sérii.

13232902_803368476430350_2091227896272648318_n   13882487_845727932194404_7911742386383991610_n   snimek-obrazovky-2016-11-05-v-18-37-23

 

křehká krása

a teď to nejdůležitější – oblečení. v jednoduchosti je krása a nadčasovost. to platí především pro francouzskou značku petit bateau, jež se řadí k hvězdám-stálicím na nebi světové dětské módy. její střihy jsou pohodlné a přitažlivé, látky i zpracování maximálně kvalitní. to vám potvrdí nejedna maminka a její dcera, ať už si šaty, kabátek či jiný kousek od této značky koupily či podědily. novým zástupcem zahraniční, tentokrát udržitelné módy na našem trhu je dánská mainio, jejíž nepřehlédnutelné modely jsou šité z certifikované bio bavlny a kterou k nám přinesl první dětský concept store v praze nila kids. v šatníku by určitě neměly chybět ani české a slovenské značky, které se pomalu ale jistě stávají domácími ikonami. mezi nimi zaujímá přední místo to to e návrhářky hany zárubové a ice ice baby, která svými posledními kolekcemi mooon a hey, sugar! okouzlí nejednu malou dívku. podkolenky slovenské značky moe patří již k vyhlášeným. najdete mezi nimi úžasné vzory, ale i neodolatelné modely s mašličkami. její krajani little people by special dress zase umí zabalit něžná stvoření do teplého kabátku, aby nepokřehla. ani nová značka shark in the park nezapomíná na malé parádnice, její skládaná sukénka je navíc vybavena kapsou, již umí také patřičně ocenit.

 

2099852   160114_osma_petitbateau_190_raw_065rvb2406852

nilakids   dsc_0688

img_5096_img_5134_sugar1607melange   fotka-na-homepage16

 

(© text tereza bruthansová, © foto archiv značek)