hajej dadej

kvalitní spánek je pro děti nesmírně důležitý. a přiznejme si, že pro nás rodiče je doslova svatý, neboť právě v tu chvíli si konečně můžeme odpočinout, spát a pracovat. již naši předci to moc dobře věděli a nedali dopustit na dřevěné nebo závěsné látkové kolébky či poctivé péřové polštáře a peřinky, které stejně jako kolébání dokážou děti příjemně zklidnit.

malá grétka, dcera designéra romana vrtišky a fotografky kristýny hrabětové, již vidíte na úvodním obrázku, si toto pokojné uspávání může dopřávat v nové půvabné kolébce tutu. koneckonců ji vrtiška v tandemu se svým kolegou vladimírem žákem navrhl právě pro ni. a nyní s ní přicházejí na trh ve spolupráci s českou firmou devoto, jež se zaměřuje na kvalitní nábytek a doplňky do dětských pokojů. kolébka se vyznačuje čistými tvary, zaoblenými rohy a je řešena jako velmi snadno složitelná i rozebiratelná, takže ji lehce přemístíte, a to v plochém balení. a věřte nebo ne, při jejím skládání nepoužijete ani jeden spojovací materiál! to ocení maminky i tatínci. poprvé ji studio vrtiška+žák vystavilo na nedávném designbloku, kde získala cenu za nejlepší nový nábytek. na mini ji představí na svém stánku devoto, které ji vyrábí v růžové a modré barvě. a pozor, následovat budou doplňky a další vychytávky (např. madlo na houpání přímo z postele), neboť kolébka je vlaštovkou a základním kamenem celé nové kolekce, na niž se můžete těšit na jarním mini.

02_vrtiska_zak_tutu_f_kristina_hrabetova147817707404_vrtiska_zak_tutu_f_kristina_hrabetova

 

současnou verzi tradiční závěsné textilní kolébky na mini předvede česká značka hojdavak. dítě v ní může spát již od narození. „miminko v kolébce leží v poloze tzv. klubíčka, jeho záda jsou mírně prohnutá do kulata a nožičky pokrčené k tělíčku. takto doporučuje děťátko nosit většina fyzioterapeutů. páteř se tím fixuje a podporuje se její správný vývoj. a navíc také zmírňuje koliky.“

dalším skvělým pomocníkem, nejen v uspávání dětí, je tzv. hnízdo pro miminka, které můžete vložit do postýlky nebo ho použít do rodičovské postele, kde je při společném spaní velmi vítaným a doporučovaným. dítě se v něm cítí velmi útulně a bezpečně. také ho v něm spícího pohodlně přenesete do postýlky. a je vhodné i z dalších důvodů, například se skvěle hodí na tzv. pasení koníků a oceníte ho i při cestování.

na mini si můžete vybrat modely hned od několika českých značek. mimi concept, který založily dvě maminky, na mini úspěšně představil tento u nás nový trend již v dubnu. nabízí elegantní hnízdečka v něžných barvách a dezénech, s nimiž jsou nadmíru spokojené děti i rodiče. na mini předvede i nové doplňky, nechte se překvapit. značka mmmoje šije hnízda jak z designových dovozových tak především originálních látek, na nichž zaujme ilustrace, tvořená ruční malbou samotné zakladatelky značky, takže každé hnízdo od ní je autorským dílem. na festivalu uvidíte její nejnovější kolekci, v níž na vás čekají i zavinovačky, mantinely a další doplňky. také v nabídce značky elí belí, jež šije kromě zavinovaček, mantinelů a oblečení, jsou tito vyhledávaní pomocníci, tentokrát se snímatelnými potahy, které si můžete měnit podle potřeby i nálady. nás zaujaly především ty z grafickými dezény antiperle a diamanty. jedinečný koncept péřových zavinovaček a podložek ukáže opět jitka rubešová, která pořádá též kurzy učící rodiče správné manipulaci s dětmi.

 

elibeli-zavinovacka-antiperle   elibeli2   elibeli1

 

stokke-home-141016-36-whiteves_postel_s_ctv_1_c2062907

 

český obchod vanda store se rozhodl na mini předvést kolekci home značky stokke, v níž nesmí chybět kolébka pro nejmenší miminka a především vyhledávané krásné rostoucí postýlky. mají nadčasový tvar, jsou nesmírně kvalitní a zaujmou na první pohled svým vkusným vzhledem. vybrat si můžete oválnou sleepi vybavenou kolečky s brzdami, již jsme mimochodem doma opravdu ocenily, nebo postélku obdélníkového tvaru, z níž lze v pozdějším věku dítěte vytvořit domeček, na který stokke home nabízí i stříšku nebo dokonce látkový stan!

243904-dear-baby-wool-blanket-pink-kopiemimi-conceptimg_2315aamimi-conceptimg_5600aa

burp-swaddles_1_lrs  img_2081_  193a3863-kopie

postele-domečky si můžete pořídit též v obchodě atelier girafa, který nabízí mimo jiné i patrové postele a jako bonbonek postýlku retro od moulin roty, anebo od české značky lucky limit, která vám ho umí vytvořit i na míru a jež nám jedním svým úžasným domečkem zařídí na mini dětský koutek, takže děti se mají na co těšit.

a nesmíme zapomenout na všechny nezbytné doplňky jako polštářky (např. od domácích značek the three trees a ice ice baby), mantinely a povlečení (např. od done by deer), dečky (k nejkvalitnějším a nejhezčím patří ty od švédského klippanu z pražského obchodu get inspired), spací pytle (např. od petit bateau), kolotoče nad postýlku a samozřejmě v neposlední řadě na mazlíky a další látkové hračky, s nimiž jako vůbec prvními miminko přijde do úžšího kontaktu a často ho provázejí celé dětství.

20   hojdavak

 

(© text tereza bruthansová, © foto kristýna hrabětová a archiv značek)