Malaga kids friendly

text & photo: tereza bruthansová

malaga s dětmi? 100%! španělsko je celé ideální pro dovolenou právě s nimi. hřiště tu jsou na každém kroku – na náměstích i na plážích. a tak důležité svačinky též, je libo šunku serrano či sýr v sáčku, lupínky na špejli nebo pečenou batátu? všichni jsou milí a je tam krásně i v době, kdy je u nás nevlídně. a mezi palmami a holuby poletují papoušci a všude rostou pomeranče.

malagu jsme si s julinkou zvláště oblíbily. historické centrum je nádherné a příjemně pěší a všude to máte co by kamenem dohodil – do muzeí, tržnice, do přístavu s promenádou od architekta santiaga calatravy a pobočkou centre pompidou el cubo i na pláž malagueta, která je rájem sama o sobě. pozemním metrem dojedete za chvilku i kousek do zoo parku selwo marina s delfíny (viděly jsme a slyšely, jak milý vztah s nimi místní cvičitelé mají, s delfíny i lachtany si tu můžete i zaplavat) a do oceanária sea life (jsou tu žraloci i rejnoci, a pro děti tu mají úkoly, po jejichž splnění dostanou dárek) v benalmádeně. oboje jsou menší a pro děti akorát a mezi nimi se táhne nekonečná pláž.

ve městě julinku uchvátila katedrála, uvnitř vše prozkoumala, bavila ji též krásná pevnost alcazaba (tip: do přístavu z ní jezdí trochu utajený výtah) a picassovo muzeum, v němž se můžete vyfotit v umělcově ateliéru. ale nejvíce ji dostalo místní muzeum hudby. je opravdu skvělé, protože v každé expozici je červená místnost, která je interaktivní. venku bylo nádherně, ale Julinka z muzea nechtěla odejít. také ji uchvátila úžasná tržnice, do níž jsme se musely několikrát vrátit, stejně jako nedaleká kavárna casa aranda s vyhlášenými churros (takové jste ještě nejedli!). my v malaze strávily jen čtyři dny a zvládly jsme toho bohatě, ale odletět se nám vůbec nechtělo, určitě se vrátíme!

ps: vybraly jsme si hotel vincci larios diez, který je skvěle situován přímo na hlavní pěší třídě calle marqués de larios, takže máte opravdu vše na dosah ruky a všude i s dětmi v dochozí vzdálenosti. navíc tu bufetové snídaně podávají ve střešní restauraci s terasou, z níž máte krásný výhled na katedrálu.

photo: © tereza bruthansová (! it is forbidden to use the published photos without permission)