utukutu

česká rodinná značka vyrábějící multifunkční pohybové hračky a pomůcky v souladu s filosofií m. montessori a e. pikler, které rozpohybují malé i velké. používání utukutu vede k posilování těla i mysli a rozproudění nejen dětské fantazie, ale často i té dospělácké. produkty jsou vytvářeny s důrazem na krásu přírody, jednoduchost, kvalitu a udržitelnost. utukutu svůj sortiment postupně rozšiřuje o hračky a doplňky mj. tak, aby do posledního možného kousku využili vstupní materiál. na základě odřezků a průřezů tak vyrábí i pastelkovníky, hodiny nebo zvukovou hračku roll vhodnou pro miminka.

nejznámější a první hračkou, již uvedli roku 2014 na trh a úspěšně ji v dubnu 2016 představili na prvním festivalu mini, je houpací prkno v různé barevnosti, a dokonce i velikosti, jak pro děti, tak dospělé. následovala neméně úspěšná duhová houpačka spectra, jež je vhodná pro nejmenší děti a v průběhu let se dočkala několika výtvarných podob, které nepostrádají vtip a poetiku. vzdušná a lehká rostoucí učící věž kidhelper je důkazem funkcionality a designu. pohybová řada climbou (triangl, schody) podporuje děti od nejútlejšího věku, slouží k rozvíjení a utvrzení pohybových dovedností a získávání důvěry v sebe sama. 

součástí nabídky jsou také produkty zahraničních značek, s nimiž utukutu souzní jak po lidské, tak i pracovní stránce. najdete mezi nimi např. důvtipnou matematickou stavebnici od sumblox, drobné imaginativní hračky od grapat, senzorické hračky od tick-it, hřejivá zvířátka od senger-naturwelt nebo balanční kameny německé značky stapelstein.

pražský kamenný obchod utukutu radost je rájem pro malé i velké.

https://www.utukutu.cz

utukutu-013utukutu-016      utukutu-037utukutu-056utukutu-062DSC08601Climbou steps Utukutu -Adela Freis (13)Utukutu_climbou_steps_small-7