totemo

totemo je originální stavebnice pro malé i velké, která poskytuje prostor pro sebevyjádření hrou a tvorbou vlastních světů a příběhů bez hranic. Nezáleží na tom, zda-li jste malé dítě, které teprve zkoumá barvy, tvary a struktury, nebo dospělý, jenž ve tvarech nalézá nové významy.

autorka Adriana Kolda o projektu říká: „TOTEMO přišlo na svět z touhy TVOŘIT a NECHAT TVOŘIT. Je to HRA, která nemá vítěze ani poraženého, je to PROSTŘEDEK, rozvíjející PŘEDSTAVIVOST, KREATIVITU a jemnou motoriku, OSVOBOZUJÍCÍ od zažitých konvencí a rozvíjející ABSTRAKTNÍ myšlení. SPOJUJE generace společnou hrou, ROSTE s vámi a vy ROSTETE s ním. je inspirované DĚTSKOU FANTAZIÍ a schopností vidět NEVIDĚNÉ. Je o vdechování života BARVÁM a TVARŮM, o nacházení PERSPEKTIV, dávajících vzniknout NOVÝM SVĚTŮM. Je to OBRAZ i SOCHA, je to ZEN, SEN i REALITA, je to KRAJINA i KRAJTA, RACEK i RAKETA.“ Totemo se vyrábí v Česko republice ze Dřevěné překližky potištěné ekologickými barvami a spojky jsou vyrobené z recyklovaných PET lahví.

na jarní edici festivalu mini totemo představí svou novou celoplastovou verzi stavebnice, již vytvořilo ve spolupráci se studiem Pitoresq. Právě s ní slavilo úspěch jak na loňském milánském design weeku, kde získalo první cenu v prestižní soutěži RoGUILTLESSPLASTIC, tak i na cenách czech grand design, kde za ni obdrželo titul Objev roku 2023. a jako horkou novinku totemo na festival přiveze i plastovou verzi své kuličkodráhy a dále dřevěný kolotoč nad postýlku, který se dá později, jakmile děťátko povyroste, použít v dalších stavebních setech. a těšíte se můžete i na dřevěné domečky pro hračky a panenky.

www.totemo.cz