novinky na mini – úvod

na mini se setkáte se starými dobrými známými, ale také s více jak polovinou vystavovatelů, kteří se tam představí poprvé. vybrané značky a obchody v kafkově domě ukážou nejnovější kolekce a některé právě vzniklé značky dokonce právě tam slavnostně odstartují svou kariéru. postupně vás s nimi tady budeme seznamovat.

 

alenka v říši plastů

italská firma kartell odhalí v české premiéře svou první velkou dětskou kolekci. málokdo už si vzpomene, že vůbec první židle předního výrobce, specializujícího se na designový nábytek z kvalitního plastu, byla právě dětská. dostala název 4999 a navrhli ji marco zanuso a richard sapper v roce 1964. novou kolekci poprvé kartell odhalil světu letos v dubnu na milánském veletrhu designu. pod její poutavé reprezentanty se podepsala designérská esa jako nendo, ferruccio laviani, piero lissoni a philippe starck. vedle svítidel, malých verzí slavné židle lou lou ghost (tu si můžete nechat personalizovat vlastními fotkami, kresbami nebo jménem dítěte) a stolečků, pojednaných veselými barevnými potisky, v ní zaujme především houpací koník od nendo, starckova houpačka (snad i ta se bude příští rok vyrábět) a lissoniho traktor a automobil.

01_discovolantetestacalda

01_fly-kids   03_airway   09_loulou-ghost-kids

 

domeček nejen na cesty

a nyní vás přeneseme do dalšího snového světa, v němž už se nejedná jen o menší měřítko, ale doslova o miniatury. značka pikle z pytle, pod níž jana rucká vyrábí nápadité kreativní sady v sáčcích, přichází s novinkou – kufříky, které si děti mohou zabydlet samy nábytkem (navrženým EP studiem) a dřevěnými figukami, jež si podle svého uvážení a především fantazie oblečou. na povrchu i uvnitř jsou kufříky, vyrobené českou firmou kazeto, pojednány půvabnými kresbami ilustrátorky markéty jinochové alias by myyna. děti, vítejte v kufříkovém mini světě!

gz0a0445   gz0a0381

gz0a0471   gz0a0438

 

prkno pro všechny!

další lahůdkou bude na festivalu novinka od houpacího prkna (které si nyní můžete nechat i ozdobit gravírováním). a sice jeho miniatura, po níž touží nejedna panenka či figurka zvířátka, když němě sledují, jak děti v pokojíčku dovádějí na prkně. a tak od konce listopadu mohou cvičit, skotačit a hrát si s prknem nejen děti (včetně miminek, které se na něm budou moci nově pohoupat v útulném hnízdečku), ale též dospělí (XL verze prkna se jmenuje vážka) a dokonce panenky. i hračky si přece zaslouží hračky.

prkno2   gz0a2475

 

(© text tereza bruthansová, © foto archiv značek)