mini bude! / mini’s back!

konečně po roce nucené pauzy se opět sejdeme na mini! tentokrát pod širým nebem na úžasném místě – na hlavním náměstí holešovické tržnice v praze 7, kde se představí stovka vystavovatelů, jejichž sortiment zaujme jak děti tak jejich rodiče. Zakladatelka a ředitelka festivalu Tereza Bruthansová pro vás pečlivě vybrala to nejzajímavější, nejoriginálnější a nejkvalitnější jak z oblasti hraček, knížek, nábytku a doplňků do dětských pokojů tak z módy a kosmetiky pro děti, maminky i tatínky.

5. výročí festival slaví vizuálem s pěti červenými puntíky a ručně malovanou dřevěnou figurkou od designérky hraček Terezy Talichové (tititi). Ta rovněž vytvoří sochu, jež bude středobodem festivalu, a tři mini ceny, které porota udělí vystavovatelům za nejzajímavější počiny.

Na seznamu vystavovatelů nechybí oblíbené stálice, které na festivalu kdysi začínaly svou úspěšnou kariéru a dnes jsou již nedílnou součástí naší mini rodiny, např. Utukutu, Made for Moms, Wildmoon, Kutulu, Šimido, Sidney Ross a Lavvu.

Mezi novými vystavovateli přivítáme obchod s kosmetikou Beloved, podkolenky Forestky, Přiletí čáp s vychytávkami pro nastávající i čerstvé maminky, Moonia se lněným oblečením nejen na dobrou noc, Whoop-de-doo s intimními pomůckami pro ženy, Jen se leje s pláštěnkami pro malé i velké, Empure s balíčky a dárky pro miminka a maminky, přírodní kosmetiku Šumava Forrest, důvtipná autíčka Fingercar, variabilní systém Bunkr nebo japonské zubní kartáčky Ionickiss s unikátní ionizační technologií.

A jak už je na mini tradicí, odstartují právě u nás i zcela nové, čerstvě založené značky a obchody. Letos to bude například značka Puun, již založili dva tatínci architekti, kteří navrhují dřevěné hračky, Wolfkids se stylovým oblečením pro divoká vlčí mláďata, Julky s vkusným spodním prádlem, módní značka pro děti Little SimpleRostu s ručně malovanými dětskými metry nebo nové obchody Poures, Mazaná gréta a dekids, které do České republiky přinášejí výběrové zahraniční značky. Ze Slovenska přijedou např. Korkii, Greg & Rich a Sqvost.

Jedním z nejvyhledávanějších sortimentů na festivalu mini je dětská móda, již letos nabídnou lokální značky jako LoowFAT kids, Šimido, Shark in the Park, Elí belí, Boxxkids, Sidney Ross, Little Simple či Wolfkids. Krásný výběr budou mít návštěvníci též ze zahraniční módy: obchod Mazaná Gréta přiveze polskou značku Roe & Joe, obchod Matylda & Hugo neodolatelné korejské modely a nové butiky Poures a dekids přinesou značky v severském stylu.

Maminky, které u nás stále častěji nakupují rády i samy pro sebe, budou mít tentokrát ještě větší výběr z oblečení od českých značek Wildmoon, Shark in the Park, Mama by Segra, Moonia, Elí belí, Big.bros, Šimido či J’amys. Obchod Made for Moms představí nejnovější kolekci kojícího oblečení od francouzské značky Tajinebanane. Některé značky, např. Shark in the Park a Šimido, nezapomínají ani na oblečení pro tatínky. Ti mohou stejně jako maminky využít nosící šátky Omnifera a MOM nebo nosící trička značky NüRoo z obchodu Made for Moms. Ze šperků jsme pro maminky a děti tentokrát připravily značky jako du Coeur nebo Greg & Rich, která vyrábí také luxusní chrastítka. Pro maminky i děti festival nabídne rovněž kosmetiku: Bloom & Blossom a Kokoso z Made for Moms, luxusní výběr z obchodu Beloved nebo českou přírodní kosmetiku Šumava Forrest.

Co by to bylo za dětský festival bez pestré nabídky hraček? Děti a jejich rodiče mají na výběr ze skvostů od Kutulu, tititi, Utukutu, Lavly, Lollipop, Fingercar a z obchodů Toys for kids, Kouzelné hračkářství, Mamiee nebo Zingara. Ty doplní stylová japonská kola Tokyobike z obchodu Urbane, který nabízí též batohy od Goodordering. Vyhlášené české batohy pak nabídnou značky Braasi nebo Yourstar.

K vyhledávaným stánkům budou jistě patřit ty s knihami pro děti od nakladatelství Host, Meander, Scrollino, Pikola, Axioma, Dynastie a Pinwheels nebo z knihkupectví Dlouhá punčocha, Boočky a Lampa books.

Do dětského pokoje si návštěvníci mohou vybrat nábytek od Chic by pig, Sqvost, Korkii, Bunkr či od značky Nofred z Lavly, chytrou židli od Sedees a jako doplněk například merino deky od Široko, kteří nabízejí i jejich menší verze vhodné do postýlky a kočárku.

Nedílnou součástí festivalu je doprovodný program. Děti se mohou těšit na tvůrčí dílny s ateliérem Vzletná nebo spisovatelkou Irenou Hejdovou a nakladatelstvím Host, hudební workshop s La školou, zdobení nanuků Lunar a cupcakes s Lelí a cvičení jógy s angličtinou od Little Bubbles.

Jako bonus proběhnou na festivalu letos také módní přehlídky s modely jak pro děti tak i maminky, např. od značek Shark in the Park, Wildmoon, Šimido a Tajinebanane.

Vzhledem k venkovní variantě festivalu jsme se rozhodly přivézt náš oblíbený staročeský lunapark z Okoře, který dělal dětem na mini radost poprvé v roce 2017. Tentokrát kolotoč pro malé děti a řetízkový kolotoč doplní ještě lodičkové houpačky.

V relaxační food zóně bude na návštěvníky čekat občerstvení například od Bistro 8, Flatwhite, Lelí’s cupcakes a nanuky Lunar.

Najdete zde také dva speciální červené stany, z nichž v jednom bude probíhat doprovodný program a druhý bude klidovou zónou určenou k nakojení a přebalení dětí.

mini21za-collagemini21s-collagemini21-collagemini21c-collagemini21a-collagemini21e-collagemini21i-collagemini21b-collagemini21h-collageIMG_4527 IMG_4576  mini21j-collagemini21r-collageIMG_4572 mini21k-collagemini21v-collagemini21n-collageIMG_4564 mini21u-collage