SABINA RICH

SABINA RICH je česká značka, již založila mladá návrhářka a stylistka Sabina Sádková v roce 2019 v Praze. Sabina vystudovala střední uměleckou školu textilních řemesel a Fakultu umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni. Již během studií spolupracovala s českou značkou Snaha a stala se jejím hlavním designérem, díky čemuž dostala možnost podílet se na navrhování obuvi pro úspěšné české návrháře na jejich přehlídky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week (např. Petra Ptáčková, LaFormela).

Na základě svých dřívějších spoluprací se stala odborníkem na zdravé obouvání, především na dětskou obuv, a proto i díky své umělecké a kreativní duši vytvořila vlastní kolekci bot určenou pro ty nejmenší a jejich maminky s názvem SABINA RICH. Kolekce klade velký důraz na zdravé a kvalitní obouvání, proto je každá bota doplněna variabilní ortopedickou stélkou na míru podle typologie nohy. Hlavním cílem značky je kvalita zpracování, pohodlnost a splnění nároků na zdravotní aspekty.

Sabina Sádková, designérka obuvi, certifikovaná podoložka a dnes máma již téměř tříletého Sebastiána, působí též ve své ordinaci v Péče o nohy a tělo s.r.o. Pelhřimovská 3 v Praze. V současné době je členkou České podiatrické společnosti a Zaměřuje se na problematiku péče o dětské nohy od vývoje, přes kineziotaping či individuální korekce až po barefoot obouvání.

její kolekce kožených barefoot capáčků a “prvobot” pro začínající chodce vznikla a je věnována právě jejímu synovi – Sebastiánovi, po němž je pojmenován i jeden z modelů. A vznikala na základě jeho potřeb a po měsících jeho testování.

Kolekci tvoří pět modelů (Sebastián, Sarah, Sally, Sandy a Summer) v pěti barevných provedeních (bleděmodrá, černá, šedá, khaki, fialková a mořská tyrkysová). Jedná se o jednoduché capáčky, tenisky, dva zimní modely a jeden model sandálků. Modely jsou ve velikostech EU17-EU30. Svršek je vyrobený z jehněčí kůže. Součástí může a nemusí být gumová měkká pružná podešev (3mm). Záleží na výběru zákazníka, ale doporučujeme podešev až když dítě 2 měsíce chodí.

www.sabinarich.com

DSC_2818doneVhuDSC_2920doneLuna d modréDSC_0235 (1)Lilla černé