přijede k nám pouť!

začalo to před dvěmi lety. tehdy v létě jsem s dcerkou vyjela na první velký výlet. na okoř. dostala jsem totiž tip od jednoho známého (děkuju ivane!), že na louce pod hradem je krásný staročeský lunapark. navíc do blízkých noutonic jezdí cyklohráček, speciální více než k dětem přátelský vlak. půvabný kolotoč jsme si obě hned zamilovaly. zatímco julinka střídala koníky za prasátko a za autíčka, já jsem jí šťastně mávala a obdivovala jsem starou mechanickou střelnici a vedlejší řetízkáč, na který byla tehdy ještě malá.

když jsem před rokem zahajovala náš první festival mini, měla jsem již v hlavě nápad, že tématem jednoho z dalších mini bude pouť. mým snem bylo přivézt rodinný lunapark známý z okoře (a také českých filmů) přímo k nám na festival. a tento sen si právě nyní v květnu splníme! loni jsem ho s julinkou ještě znovu otestovala a také jsem jí vystřelila její první růži z pouti. a bylo jasno. okamžitě jsme si se zuzkou řekly, že právě papírová růže, samozřejmě červená, bude symbolem pouťového mini. chtěly jsme, aby bylo hezké počasí, proto jsme festival naplánovaly na květen.

zuzka chtěla na vizuál vyfotit růži, jak ji drží dětská ruka v pruhovaném triku (děkujeme petit bateau!). a pak jsme jeden večer společně vymýšlely, jak na vizuál přenést výběr produktů, které se budou na mini prezentovat. a vzpomněly jsme si na úžasného zdenka seydla. tento český umělec a typograf v roce 1960 vytvořil jako své osobní PF k roku 1961 kouzelnou knížku růže z pouti. použil v ní fotografie známých autorů jako např. Dagmar Hochové a Viléma Reichmanna a vydalo mu ji Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (dnes je to sběratelský unikát). synchronně jsme vykřikly nad motivem terčem, to je ono! a bylo. magda aka nana party pro nás vytvořila nádhernou velkou růži, dcera kamily lunka se jí chopila jako zkušená mini modelka a petr karšulín je společně vyfotil. zuzka pak ještě vytvořila terč, umístila na něj fotky vybraných produktů a vše snoubila dohromady v náš krásný nový vizuál, jehož mottem je „nebe peklo ráj, já ti růži z pouti dám“, citát zdenka seydla, s nímž sdílíme lásku ke staročeské pouti, krásným obrazům a písmu a jemuž náš vizuál jako takovou mini poctu věnujeme.

budeme se na vás těšit na naší mini pouti!

IMG_4266 IMG_4267 20160508_112447IMG_4276

FBMin176

ruze_z_pouti_01ruze_z_pouti_03ruze_z_pouti_02 vizupout

© text tereza bruthansová, © grafický design vizuálu zuzana lednická

© foto petr karšulín, tereza bruthansová,  repro z knihy zdenek seydl: růže z pouti