startujeme, vznášíme se, letíme…

zveme vás na dobrodružný let plný překvapení, objevů a zážitků. z našeho festivalu rozhodně neodejdete s prázdnou. a navíc si odnesete balonek. a ne ledajaký, červený. symbol prvního ročníku mini.

prostý, a přesto poetický předmět, obdařený schopností dělat děti šťastnými, i když jen na krátký okamžik. umí se vznášet, může uletět i prasknout. je hravý a křehký jako dětství. a má dokonce moc stát se dětem i jejich kamarádem. jako se to přihodilo tomu malému klukovi ve filmu červený balonek, který v roce 1956 natočil francouzský režisér albert lamorisse a jenž byl ověnčen řadou cen včetně zlaté palmy v cannes a oscara za nejlepší scénář. jen si vybavte scénu, kdy prší a chlapec se snaží schovat balonek pod deštníky kolemjdoucích!

a ještě další kultovní dílo – Pipi Dlouhá punčocha – inspirovalo Zuzanu Lednickou, uměleckou ředitelku mini, k vytvoření našeho vizuálu. villu pellé, kde se festival na pět dnů zabydlí, na něm proměnila v zábavnou vilu vilekulu, naplněnou poklady a vznášející se na červeném balonku. pipi schovanou uvnitř si zahrála její dcera amálka. syn vincek se zase při focení vžil do role stylisty a supervisora. a také nám půjčil svého oblíbeného dinosaura. protože ano, i pravěká zvířata patří do dětského světa.

 

IMG_20160204_155530

IMG_0908

 

vizuální kampaň pro festival mini vyfotografoval petr karšulín

(děkujeme obchodu ookidoo za poskytnutí kartonového domečku)