mňam!

ano, řeč bude o jídle a s ním spojeným stolováním. začněme s kojeneckými lahvemi. můžeme doporučit ekologické skleněné lahve v efektním a zároveň praktickém silikonovém obalu od lifefactory, které najdete v bráně k dětem. pak přicházejí na řadu misky, talířky a šálky, půvabné a díky obrázkům pro děti přitažlivé nabízejí v širokém výběru done by deer a nordic day. podnos se také hodí, vybrat si můžete například z kolekce od klippanu v obchodě get inspired, kde mají od stejné značky i hezké nepostradatelné bryndáky.

Tripp Trapp highchair in setting   912572-rabbit-small-tray-kopie

melamine-plate-cup-polar-bear-bow           honzamartinec-8

placemat_1_lrs    lunch-snack-boxes_2_lrs    img_3354

 

ani se nenadějete a už u rychle rostoucího miminka řešíte příkrmy a také jídelní židličky. objevily jsme novou českou značku příkrmů certifikovaných pro děti do tří let se skvělým názvem “mami, dej mi”, již založila maminka lenka klembarová na základě vlastní zkušenosti přípravy přesnídávek pro svou dceru. vše vyrábí z ovoce a zeleniny od lokálních farmářů bez konzervačních látek, barviv a jiných aditiv. zbytek ovoce a zeleniny navíc ještě proměňuje v báječné sušenky „puffs“.

a židle? na mini si můžete vyzkoušet hned dvě rostoucí židle, které jsou podle nás na našem trhu nejlepší. tripp trapp od firmy stokke, jež spatřila světlo světa již v roce 1972 a kterou najdete na stánku obchodu vanda store, se stala doslova bestsellerem. vždyť se jí na světě prodalo již deset milionů! není divu, může se pochlubit stylovým a současně promyšleným skandinávským designem, díky němuž je elegantní, nadčasová a pro dítě především pohodlná a ergonomická. stokke se rozhodla oslavit její úctyhodný prodaný počet limitovanou edicí dvou tisíc kusů, které jsou z bílého nebo černého dubu a jsou číslovány a signovány norským designérem peterem opsvikem, který židli původně navrhl pro svého syna tora.

také 100% česká chytrá židle sedees, která je z bukového dřeva a podporuje správné sezení dětí od nejútlejšího věku až po školáky, je certifikovaná podle evropské normy 14988+A1 o bezpečnosti dětských vysokých židlí. vybrat si ji můžete v několika barvách a s několika obrázkovými motivy na opěradle. na našem festivalu se poprvé představí ve speciální mini edici v krásné červené, pro niž se její autoři inspirovali naším vizuálním stylem!

 

600081-cloth-together-kopie         mdm_jablko    sedees-line-cervena-bn

 

na svačiny děti jistě ocení látkové kufříky od lumpky a krabičky od done by deer. skutečnými lahůdkami na mini budou cukrářské delikatesy od lelí’s cupcakes, která bude nabízet též nové mini cupcakes a s níž si děti mohou ozdobit vlastní dortík (viz doprovodné programy), fantastické přírodní džemy a sirupy od rodinné manufaktury bilerbin z podhůří orlických hor, lahodné sushi a polévka z restaurace umami, v níž si děti mohou vyzkoušet jíst hůlkami, svačiny s vyhlášeným chlebem z restaurace eska a v neposlední řadě výtečné koláče a káva z pražského café letka.

dobrou chuť!

snimek-obrazovky-2016-11-19-v-20-03-18 22329-lifefactory-kojenecka-lahev-250ml-1  zuzanavesela8

snimek-obrazovky-2016-11-19-v-17-06-07    snimek-obrazovky-2016-11-19-v-19-36-05    snimek-obrazovky-2016-11-19-v-19-41-06

(© text tereza bruthansová, © foto archiv vystavovatelů)