mini má narozeniny! / happy birthday, mini!

a je to tu! dnes sfoukáváme pět svíček na festivalovém dortu! a s radostí i nadějí v hlase voláme: „my máme narozeniny, my máme přání jediný! určitě víte jaké. my víme, že máte stejné.

festival mini jsem založila na konceptu setkávání v jeden čas na jednom místě, kde můžete objevovat, seznamovat se, vše si vyzkoušet. není nad to poznat osobně toho, kdo za danou značkou či obchodem stojí, a dozvědět se přímo od něj více o tom, proč a jak to dělá.

hned první edice mini, která odstartovala 6. 4. 2016 náš mini příběh, naplnila má očekávání vrchovatě. villa pellé se proměnila v kouzelnou a neobyčejně živou vilu vilekulu a vy, malí i velcí, jste se stali rozvernými pipi punčochatými. běhali jste a nakupovali nadšeně u stánků, navštěvovali divadelní představení a tvůrčí dílny a cvičili jógu s little bubbles. na zahradě jste intenzívně využívali kola od tokyobike a koloběžky od yedoo nebo se houpali v hamace v altánu šiška, který tam pro nás postavilo studio sad. mnohé značky již na prvním mini odstartovaly svou úspěšnou kariéru, právě odsud jste si odnesli své první hnízdo od mimi conceptu, dřevěné odráželo od re pella, houpací prkno od utukutu, koníka či ptáčka od kutulu. a já jsem ráda, že v tehdy započaté tradici stále rozrůstající se seznam vystavovatelů pokračuje. vždyť na dalších edicích mini se odehrály premiéry mnoha dnes již známých značek a obchodů, za všechny zmiňme bloque, julie, made for moms, pepieta, miju domečky, shark in the park, arki, obrázkář, lavvu instruments, mama by segra, kotoloč, golden czech hands, funky monkey, chic by pig, pop-pap, mimimo… a vzpomínáte, jak jste právě u nás poprvé ochutnali vesmírné nanuky lunar?

také na příští, již 9. edici mini, kterou plánujeme na červen, chystám představit hned několik skvělých nových značek a obchodů. tak si držme palce!

velké díky vám všem za blahopřání a především za to, že děláte mini tím, čím je!

tereza bruthansová, zakladatelka a ředitelka mini

mini_sobota-27Mini_2.den-26mini_předávání-9IMG_6629IMG_6723mini-153mini-146