mini interview: kamila hexnerová

povolání: filmová produkční, vedoucí produkční mini

děti: Luna, Luke a Stela

jaká hračka se stala tvojí nejoblíbenější a proč?

Měla jsem o šest let starší sestru, takže u nás byla na pořadu dne hra na školu, milovala jsem tabuli, sešity a penály. A pak tu byla naše panenka – rodinné miminko Klára. sestřenicemi jsem si s ním o víkendech na zahradě v Šárce hrály snad všechny.

která knížka patřila k tvým dětským bestsellerům?

Rozhodně Děti z Bullerbynu a Karkulín ze střechy… Děti si ráda se svými dětmi přečtu i nyní, ale u Karkulína mě po těch letech velmi překvapilo, jak protivná ta postava vlastně je. a také polní žínka evelínka a mluvící balík.

jaký kus oblečení byl u tebe zvláště oblíbeným?

vzpomínám si na pár kousků, které nám šila maminky sestra na Slovensku. Každá návštěva tam proto obnášela velké těšení, šila skvělé péřové bundy.

je nějaká věc, kterou jsi si jako dítě moc přála, ale nikdy jsi ji nedostala?

Vzpomínám, že v jednu dobu byl mým obrovským přáním foťák na vodu… a nakonec jsem si ho na dovolené vybrečela.

schováváš si nějakou hračku z dětství? proč právě tu?

Ano, tu výše zmiňovanou Kláru. Je to takový náš poklad mezi sestřenicemi. Dnes si s ní s radostí hraje moje nejmladší dcera Stela.

kterou hru jsi hrála nejraději?

Schovku. Vyrůstala jsem v Šáreckém údolí v Praze a kromě našich každodenních pobytů na koupališti byla schovka hlavním programem léta. A pak ještě obíhačka na tenise.

kdo byl tvojí první dětskou láskou?

PÁJA TOMČÍK ze školky

jaká nejhezčí vzpomínka se váže k tvému dětství?

léta a prázdniny v Šárce. Měly jsme krásné dětství – příroda, koupaliště, kola, tenis, v zimě brusle na rybníku a boby… Parta dětí, rodiče poblíž, nic nám nescházelo.

scan000008IMG_1794scan000011

IMG_2046scan000010