mini ceny / awards 2022

udělovaly jsme opět ceny mini! a to ve třech kategoriích: nejlepší stánek, nejlepší módní kolekce a mini objev. ceny v podobě červenobílých korálkových náramků s naším logem pro nás vytvořila talentovaná Matylda. jsme rády, že výroba něžných a elegantních šperků pomáhá této úžasné holčičce překonávat úskalí nevyléčitelné nemoci – prader-willi syndromu a nacházet klid a realizovat se. maty, děkujeme.

a kdo si tyto krásné ceny nakonec odnesl?

řešením stánku zaujalo porotu mladé české papírnictví panoply, jehož autorky rozvěsily své závěsné papírové dekorace na vzdušnou dřevěnou konstrukci a vykouzlily tak půvabný a hravý vstup na festival.

cenu za nejlepší módní kolekci, v tomto případě dokonce hned dvě kolekce, získala zuzana basterrech se svou značkou soolista. porotce upoutala jak její vlastní kolekce pro letošní podzim a zimu včetně nosících kabátů pro maminky a tatínky, tak charitativní modrá kolekce spektrum v čele s komunikačním tričkem, z níž poputuje výtěžek na navýšení kapacity rané péče nautisu, národního ústavu pro autismus.

a kdo se stal objevem festivalu mini? další náš nový vystavovatel – laskavé učení. projekt, za nímž stojí dvě nadšené pedagožky a který zaujal nejedno dítě a rodiče i učitele ze školek a škol, kteří k nám chodí ve stále hojnějším počtu.

gratulujeme!!!

děkujeme našim malým předávajícím luně, julince a milánkovi a naší porotě ve složení jitka Davidová a jejím dětem, elišce houdové, veronice jirouškové, tereze kozlové, kristýně mazánkové, tereze topinkové a za mini tereza bruthansová s julinkou a kamila hexnerová