kouzelná mini zima

šestý festival mini měl čarovnou sílu. edice od edice se mi vystavovatelé hůře vybírají. je totiž z čeho vybírat! etablovaní tvůrci přicházejí každou sezónu s úžasnými novinkami a zároveň vznikají nové značky, které mimochodem stále častěji zakládají právě naši návštěvníci a blogerky. mám radost, že mini je pro mnohé nejen bezednou inspirací, ale také motivací.

mini_sobota-54

i letos jsme udělovaly spolu s našimi ambasadorkami ceny festivalu. získaly je 100% české projekty, které zaujaly porotu originalitou, kvalitním zpracováním a poctivostí. jasným mini objevem se staly miju domečky míši karpíškové, která vytvořila kolekci dřevěných domečků včetně nábytku, doplňků a figurek, již má certifikovanou pro děti.

mini_sobota-48

dobře známé re pello neusíná na vavřínech a tentokrát vsadilo na spolupráci s designérem michalem strachem (ano, tím, který na minulých mini pro děti připravil dílnu vyrob si autíčko z mýdla), z níž vzniklo odrážedlo formule. a to jim vyneslo další vavřín v podobě ceny za design.

mini_sobota-44

cenu mini kolekce získala kolekce my space od značky shark in the park, v níž bára zajíčková rozehrála nekonečné téma vesmíru pro malé i velké. málokdo z domácích značek umí vytvořit nápaditou ucelenou kolekci, dovést ji do dokonalosti v každém detailu a obohatit ji autorskými potisky tak jako právě ona.mini_patek-124

na mini panovala skvělá atmosféra. v 5. patře vznikla spontánně jízdní dráha, po níž se proháněly děti na kolech, odrážedlech a v autech. v 6. patře se hodovalo v kavárně, vesele hrálo ve stylovém dětském koutku, který zařídily obchody kartell a konsepti, a tvořilo či cvičilo na doprovodných programech. na celém festivalu se stánky nováčků prolínaly se stánkami stálic a zcela suverénně vedle nich obstály. není divu, že se návštěvníkům nechtělo odejít. tentokrát u nás strávili nejvíce času, mnozí minimálně půl dne, a druhý den přišli znovu. díky vám všem!!!       tereza bruthansová, ředitelka mini

mini1collage mini2collage

mini3collage

photo: © julie najbrtová pro festival mini