mini ceny / awards 2017

ceny mini jsou docela slušný oříšek. vybrat z tolika krásných a originálních počinů, které vystavovatelé na festivalu představují, je úkol vskutku nelehký. tentokrát jsme udělovaly tři symbolické kouzelné oříšky – mini hvězda, mini objev a mini touha. a které tři popelky si je nakonec odnesly?

hlavní cenu – mini hvězda získala tereza hošková za dokonalé pojetí své nové značky julie, jejíž premiéru načasovala právě na mini, který do té doby nadšeně navštěvovala. název julie se nejmenuje jen po její nejmenší julince, ale je spojením iniciál jmen všech jejích tří dcer. již první kolekce učarovala stylem, propracovanými střihy i zpracováním a v neposlední řadě jedinečnými materiály – vysoce kvalitním lnem a biobavlnou. a nenecte se mýlit, že se jedná o značka zaměřenou jen na holčičky, její kalhoty nebo roláčky sluší skvěle i chlapečkům.

mini_předávání-1

druhý oříšek putoval janě kráčmarové, autorce vyhlášené značky omnifera, která neusíná na vavřínech a na mini vedle nádherného nosícího kabátu odhalila svou novou značku mom. právě za ní jí porota věnovala cenu mini objev. kolekce šátků v minimalistickém designu, které jsou stylové, ultrapříjemné, pohodlné a navíc cenově přijatelné, je unikátní u nás i ve světě. jana jako vždy projekt promyslela do nejmenšího detailu včetně způsobu nošení, packagingu a hezkého a všeříkajícího loga.

mini_předávání-9

třetí mini popelkou se stala veronika bratrychová, textilní designérka a ilustrátorka, jež pod svou značkou široko vytváří skvostné autorské strojově pletené deky poseté příběhy a krajinami. Každá deka zobrazuje množství prvků na téma vody, zimy a louky, vycházejících z básní zuzany špůrové. na mini po nich toužili malí i velcí. není divu, že obdržela právě cenu mini touha.

mini_předávání-5

ps: děkujeme našim ambasadorkám, že se ujaly nelehké role porotkyň!

JULIE11 JULIE157MOMbyOmnifera2Siroko3Siroko2

© photo: julie najbrtová pro festival mini, text: tereza bruthansová