ABCZ

jedinečná kniha ABCZ aneb H jako Havel je Ilustrovaný česko-anglický abecedář Česka, který nadchne děti i dospělé. přibližuje českou kulturu v mnoha oblastech, od gastronomie přes geografii, historii, technologie až po umění a design. Každé písmenko abecedy představuje klíčová slova – hesla, která jsou vysvětlena interaktivní, odlehčenou formou a obklopena obrázky. Hesel je v knížce, jež získala ocenění Nejkrásnější česká kniha, celkem 257.
Ke knize letos její autorka denisa šedivá vydala Pexeso ABCZ, jímž ještě více podpořila její Hravé a interaktivní pojetí. osobní mozaika obrázků, vzpomínek a trochu i představ o česku skládá jednotlivé dílky české identity, odkrývá kulturu dětství tvůrců projektu ABCZ i nedávné minulosti jako takové. do pexesa se vešlo jen od každého písmene jedno, obsahuje tedy 28 dvojic a sešitek s vysvětlením toho, co je na kartičkách. Kartičky lze zároveň skládat do libovolně propojených obrazců, vždy minimálně jedna linie na každé straně karty navazuje. autory ilustrací a grafického designu jsou stejně jako u knihy Adam Macháček a Sébastien Bohner.

Kromě Knížky a pexesa bude k zakoupení na podzimním festivalu mini sítotiskový plakát v limitované edici. A denisa šedivá také povede workshop v rámci doprovodných programů.

denisasediva.cz