Zuzana Hubená

„Když jsme před několika lety cestovali po Asii, všimla jsem si, jak se v cizím prostředí dokážeme uvolnit, být spontánní, sami sebou. A to nejen chováním a prožíváním, ale i oblékáním. Srí Lance a Indonésii jsem dodnes vděčná za dvě věci: nádherné látky a pocit lehkosti, s jakým dokážeme žít, když máme vlasy plné soli a písku a mysl zbavenou starostí a otevřenou novým dobrodružstvím.

Chtěla jsem si všechnu tu pestrost a krásu uchovat nejen v sobě, ale přivézt ji i zpět s sebou a podělit se o ni s lidmi, které mám ráda. Nakoupili jsme proto na cestách několik rolí pečlivě vybraných místních látek a já mezitím přemýšlela jak to udělat, abychom takové dokázaly být i doma. Krásně ženské, svobodné a větrem rozevláté jako u oceánu. Tak vznikl nápad ušít šaty inspirované elegantním střihem kimona a klasického pohodlného županu, které by v našich domovech (a v létě i mimo ně) mohly nahradit tepláky, legíny a vytahaná trička.

Nejprve jsem se bála, jestli mi všechny nezbydou ve skříni, ale hned na prvním pop-upu jen pro mé přátele se po nich doslova zaprášilo. Měla jsem obrovskou radost – hlavně z úsměvů, které u mých nejbližších vykouzlilo, když se v šatech ode mne cítily sebevědomé a krásné. Doteď mi čas od času posílají fotky ze svých cest a vypráví příběhy o náhodných kolemjdoucích, kteří je zastaví jen aby jim pochválili šaty. Díky nim se na mne začaly obracet jejich kamarádky, kolegyně, sestry… A mě naplňuje jejich radost, díky které jsem se odhodlala opustit své předchozí zaměstnání, otevřít si v Karlíně vlastní ateliér a věnovat se šití naplno. A kdo ví – třeba to osvěží naše životy stejně jako čerstvá šťáva z mladého kokosu.“

Na festivalu mini zuzana hubená představí jak dámskou kolekci, tak i modely pro děti, a to včetně těch nejmenších.

@kimopan