výtvarná dílna alfabeta s Patrikem Antczakem a křídami Kitpas (od 5 let) – 5. patro

PÁTEK 17. 5. 2019
15:30 – 17:00

Rezervace není potřeba, přijďte na stánek Patrik Antczak Illustration v 5. patře – vlevo od vchodu.

Patrik Antczak, autor knihy ALFABETA a profesionální ilustrátor, povede originální workshop na květnovém festivale mini!
Děti proniknou do světa jednotlivých písmen abecedy hravou formou, vytvoří si obrazy a sochy a rozvinou je díky pomocí kříd do fantaskních krajin na tabulové stěně.
Stěna bude pak zdobit festival po celou dobu konání – děti, přiveďte s sebou rodiče, budou chtít kreslit a stříhat taky.

Patrik Antczak je ilustrátor, umělec a grafik tvořící v Praze. Jeho srdce bije pro papír, ale zalíbení si našel i v digitálních technologiích. Jeho tvorba se vyznačuje humorem, nadsázkou a hravostí a snad i proto tolik rozumí nejmenším divákům, pro které vytvořil knihu ALFABETA, jež získala nejprestižnější české ocenění Zlatá stuha.

S japonskou firmou Kitpas jsme na mini uspořádaly výtvarnou dílnu již před dvěma roky, tenkrát děti nadšeně malovaly jejími voskovkami na nábytek značky Vitra. V letošní dílně si děti pro změnu vyzkouší kreslení ekologickými bezprašnými křídami, které se vyrábějí z uhličitanu vapenatého a lastur hřebenatky.

Těšíme se na vaše společné dílo!

Workshopy pod vedením autora proběhly v Praze, několikrát právě na festivalu mini, dále pak v knihovně Moravské galerie v Brně, na knižním festivalu LITR v Olomouci a v neposlední řadě to byl několikadenní workshop na prestižním knižním festivalu Vilnius Book Fair 2018 v Litvě.

www.patrikantczak.com

alfabeta00 mini_patek-9401チョーク (3)