letos již 5. ročník!

je to neuvěřitelné, chystáme již 5. ročník mini! vypukne v pražském Veletržním paláci, skvostu české funkcionalistické architektury. na místě, které je díky vyhlášeným výtvarným dílnám a hernám oblíbeným centrem setkávání pražských maminek a tatínků s dětmi.

vzpomínáme, jak jsme si během příprav první edice festivalu běžně telefonovaly ještě ve 3h ráno,  jak jsme fotily vizuály, jak nám uletěl jeden krásný červený balon a jak jsme musely z naší první základny – krásné villy pellé (naší vily vylekaly) posílat pryč natěšené maminky s kočárky, protože přišly na festival již dva dny před jeho otevřením! vzpomínáme na první módní přehlídku pod moderátorskou taktovkou ester geislerové. i ona se (v tvůrčím tandemu s josefínou bakošovou) v další edici zařadila mezi naše vystavovatele, stejně jako řada blogerů a návštěvníků, pro něž se mini stal inspirací, motivací a výzvou.

mnohé značky a obchody u nás odstartovaly kariéru, je krásné na to vzpomínat a vidět, jak se jim dnes daří. je úžasné sledovat, jak na mini vyrůstá nová generace dětí. dětí s citem pro nepovrchní krásu, s otevřenou a radostnou myslí, s nadáním pro tvoření a pohyb a smyslem pro komunikaci. je to zážitek potkávat v každodenním životě rodiče s dětmi v oblečcích, s hračkami a doplňky z mini, vidět vkusně zařízené dětské pokojíčky, slyšet vyprávět, jaké dílny či knihy vaše děti ovlivnily, a že se těší již na jeho další festival.

Máme radost, že na příští, v pořadí deváté edici, se setkáte kromě řady nových značek i s našimi ikonickými vystavovateli, kteří jsou s námi již od začátku, jako např. Utukutu, Repello, Shark in the Park, Kutulu, Nadoma a Naven, Omnifera, Tokyobike, LoowFat Kids, Le petit délice a další. Staly se svým způsobem naší rodinou, přátelskou a věrnou, čehož si obzvláště vážíme.

Planeta pro malé i velké se každý rokem rozrůstá, ale zůstává stále mini.

image

BeFunky-collage

image

foto: archiv NGP; Kutulu, Shark in the Park, MOM by Omnifera a repello