letos již 5. ročník!

!pozor!: původně plánovaný termín na konci dubna jsme byly nuceny zrušit vzhledem k aktuální pandemii. nový termín 5. ročníku zveřejníme, jakmile nám to situace umožní. děkujeme za pochopení.

je to neuvěřitelné, chystáme již 5. ročník mini. vypukne ve Veletržním paláci, skvostu české funkcionalistické architektury. na místě, které je díky vyhlášeným výtvarným dílnám a hernám a k dětem přátelskému Café Jedna oblíbeným centrem setkávání pražských maminek a tatínků s dětmi.

právě v této kavárně nyní plánujeme jarní mini a při tom vzpomínáme, jak jsme si během příprav první edice festivalu běžně telefonovaly ještě ve 3 ráno,  jak jsme fotily vizuály, jak nám uletěl jeden krásný červený balon a jak jsme musely z naší první základny krásné villy pellé posílat pryč natěšené maminky s kočárky, protože přišly na festival již dva dny před jeho otevřením! vzpomínáme na první módní přehlídku pod moderátorskou taktovkou ester geislerové. i ona se v další edici zařadila mezi naše vystavovatele, stejně jako řada blogerů a návštěvníků, pro něž se mini stal inspirací, motivací a výzvou.

mnohé značky a obchody u nás odstartovaly kariéru, je krásné na to vzpomínat a vidět, jak se jim daří. je úžasné sledovat, jak na mini vyrůstá nová generace dětí. dětí s citem pro nepovrchní krásu, s otevřenou a radostnou myslí, s nadáním pro tvoření a pohyb a smyslem pro komunikaci. je to zážitek potkávat v každodenním životě rodiče s dětmi v oblečcích, s hračkami a doplňky z mini, vidět vkusně zařízené dětské pokojíčky, slyšet vyprávět, jaké dílny či knihy vaše děti ovlivnily, a že se těší již na jeho další festival.

Máme radost, že na příští, v pořadí deváté edici, se setkáte kromě řady nových značek i s našimi ikonickými vystavovateli, kteří jsou s námi již od začátku, jako např. Utukutu, Repello, Shark in the Park, Kutulu, Nadoma a Naven, Omnifera, Tokyobike, LoowFat Kids, Le petit délice a další. Staly se tak nějak naší rodinou, přátelskou a věrnou, čehož si obzvlášť vážíme. Planeta pro malé i velké se každý rokem rozrůstá, ale zůstává stále mini.

image

BeFunky-collage

image

foto: archiv NGP; Kutulu, Shark in the Park, MOM by Omnifera a repello