Rostoo

Vyrábíme chlazené příkrmy pro kojence a batolata z opravdových surovin od malých farmářů či ekologického zemědělství. Záleží nám na budoucnosti našich dětí a jejich stravovacích navycích, které se vyvíjejí v prvních 1000 dnech života.

Myšlenky na projekt čerstvého kvalitního dětského jídla se u mě objevily hned v době prvních lžiček mého syna Honzíka. Naši chůvu totiž nebavilo vařit. Zpětně jí za to mohu být vděčná, protože jinak by projekt rostoo nikdy nevznikl. Mojí hlavní vizí bylo dopřát dětem lepší a hlavně čerstvé jídlo. A to i tehdy, když maminka zrovna nemá čas. Ačkoliv se běžně prodávané skleničky vyrábějí v souladu s platnou legislativou, jejich nevýhodou je způsob konzervace vysokou pasterací. Kvůli ní hlavní surovina přichází o část vitamínů.  Mnohdy je jídlo z poliček starší než miminko, které ho konzumuje!

my Zeleninu nejprve očistíme. Míra čištění se odvíjí od toho, pro jak staré dítě je určena. Pro nejmladší děti například loupeme i dýni hokaido. Pro starší miminka dáváme i se slupkou, protože obsahuje mnoho vitamínů. Do našich receptur přidáváme také kapku oleje v bio kvalitě. Každou naši recepturu konzultujeme s nutriční terapeutkou.

Potraviny zpracováváme technologií šetrné pasterace a zchlazujeme je šokerem. Potraviny jsou trvanlivé 14 dní. Následně je plníme do skleniček podobných jiným běžně prodávaným příkrmům. Záleží nám na budoucnosti naší planety, proto jsme zvolili právě tento ekologický obal. Příkrmy zasíláme poštou, přičemž skleničky dáváme do termoizolačních boxů s chladicími bloky.

Aktuálně máme nabídce osmnáct druhů skleniček. To nám ale nestačí! Do budoucna bychom chtěli připravit sadu Rostoo, která poroste spolu s dětmi. To znamená boxík s příkrmy pro 1. měsíc, pro 2. měsíc a tak dále. Tehdy pomůžeme maminkám splnit vývojovou křivku dítěte. Aby tedy dítě dostalo ve správný čas to, co má ochutnat. Další naší metou je vytvoření online poradenského centra a vytváření jídelníčků pro miminka na míru.

www.rostoo.cz

IMG-20190904-WA0011IMG-20190904-WA0010IMG-20190904-WA0015IMG-20190904-WA0022IMG_20200902_143629