minikřest knihy ABCZ s tvůrčí dílnou (od 6 let)

PÁTEK 17. 5. 2019
5. patro (stánek pop-pap)
15.30

od 16.15 se bude konat výtvarná dílna abcz v 6. patře!

máme radost, že na mini dětem i jejich rodičům představíme jedinečnou knihu ABCZ aneb H jako Havel. její autorka denisa šedivá ji tam osobně pokřtí a poté povede s dětmi tvůrčí dílnu s písmenky a obrázky.
jedná se o ilustrovaný česko-anglický abecedář Česka nejen pro děti s 257 hesly a s ilustracemi a grafickým designem od Adama Macháčka a Sébastiena Bohnera. Hravé a interaktivní poznávání české kultury pro malé, mladé i věčně mladé.

ABCZ or All You Need to Know about Czechia and the Czechs nedávno obdrželo prestižní cenu Nejkrásnější česká kniha 2018 v kategorii učebnice a didaktické pomůcky.

„Psala jsem tuto knížku během několikaletého pobytu v zahraničí, původně hlavně pro své a další české děti vyrůstající mimo Česko… Není to encyklopedie, spíš osobní skládačka obrázků, vzpomínek a trochu i představ o Česku z dálek.“
(Denisa Šedivá, prosinec 2018)

úryvky textů z knížky:

Č jako ČERT:
… A kdo nemá čertů dost, ať se vydá na sv. Mikuláše na Hornolidečsko a Valašskokloboucko na → Moravě. Procházejí se jich tam celé družiny! V unikátních kostýmech z ovčích kůží a slámy, které se dědí z generace na generaci.

úvodník (surrealistický text spojující ilustrace od každého písmene) ke G:
Golem, z hlíny uplácaný obr, čeká, až mu vložíte do úst šém. Potom vás bude poslouchat a splní vám každé přání. Co byste si přáli? Co třeba golema naklonovat, tedy pomocí genetiky vytvořit jeho kopii, aby mohl sloužit taky někomu jinému? Nebo by vám mohl pomoci objevit poklad, naleziště krásných českých granátů? Aby nedělal ostudu, naučili byste ho pravidlům slušného chování podle Gutha-Jarkovského. A zapsali ho na gymnastiku, aby nebyl tak neohrabaný. Nejlepší ale bude, když ho necháte spát. Mohl by totiž dostat vlastní rozum, vymknout se kontrole a napáchat nějaké škody!

vstupné: ZDARMA