mini počtvrté

říká se „do třetice všeho dobrého“, ale my už máme za sebou čtvrtou edici festivalu! vám to zřejmě připadá zcela normální a to je také dobře. mini se etabloval na české scéně a my jsme rády, že patří k vyhledávaným akcím. musíme přiznat, že návštěvnost v pátek dopoledne předčila i naše očekávání, vypadalo to, že snad všechny maminky s malými dětmi přišly vzít festival doslova útokem. naštěstí jsme měly k dispozici tři velké výtahy. a hlavně dvě patra plná lákadel, překvapení a inspirace.

těší nás, že si mini užili malí i velcí. ať už u stánků tak v rámci doprovodného programu, který byl tentokrát zvláště zajímavý. bylo nám ctí a pro děti velkým zážitkem uvítat mezi hosty autora knih pro děti petra horáčka (díky nakladatelství pinwheels) a malíře, autora a perfomera petra nikla (díky nakladatelství meander). šťastné dětské tváře zabrané do tvoření jsme viděly například na výtvarných dílnách s michalem strachem, bajkajlajem nebo noemovou archou.

minireview3Collage

největší radostí pro nás jsou rozzářené úsměvy rodičů a jejich dětí. a možnost vidět všechny ty krásné a úžasné maminky, ať už mezi návštěvníky či v roli vystavovatelů. a samozřejmě i tatínky, kteří je podporují a statečně se proplétají mezi kočáry. byly jsme rády, že jsme vám mohly nabídnout velkorysé a především bezbariérové prostory. věřte, že není ani v naší metropoli zrovna lehké takové najít. dosavadní kočovný život festivalu mnohým z vás připadá zábavný a podnětný, není však naším záměrem. držte nám palce, ať příště najdeme jedinečné místo, kde si festival budete moci opět vychutnat plnými doušky.

mini_sobota-7

závěrem chci poděkovat zuzce, umělecké ředitelce festivalu, že i přes svou pracovní vytíženost zůstává mini věrná, a nejlepší produkční na světě kamile. a samozřejmě celému týmu, který opět během těch intenzivních tří dnů a dnů instalace naběhal kilometry, zvláště pak alici, julii a lucce, která to dala i ve svém požehnaném stavu. děkujeme našim partnerům firmě vitra koncept a konsepti za podporu, které si velmi vážíme. velké díky patří též firmě babystart za vybavení klidové zóny a přebalovacích pultů a firmě kartell a konsepti za zařízení designového dětského koutku.

tereza bruthansová, ředitelka mini

minireviewCollagemini_pátek-84mini_pátek-16minireview6Collagemini_neděle-27minireview5Collagemini_pátek-12minireview2Collagemini_pátek-79

© photo: julie najbrtová for festival mini