meyto

Máme radost, že vám na letošním mini můžeme představit novou českou značku MEYTO.  společnost vyrábějící nábytek a doplňky byla založena v roce 2017 ve městě legendárních karosáren, ve Vysokém Mýtě, a vznikla na základě spolupráce mateřské společnosti Tvarmetal s.r.o. s pražskou školou UMPRUM a studiem Olgoj Chorchoj. V technickém centru firmy vznikly první produkty, které vycházejí z výrobních možností, ale poukazují i na možný širší záběr výrobce.

Kolekce Bohém designéra Aleše Kachlíka, která se na představila na loňském Designbloku, je česká ikona v novém kabátě. Konstrukce původní školní židle, kterou všichni dobře známe, je lokálním estetickým odkazem, z něhož tato nová kolekce vychází. Židle Bohém nabízí vylepšené konstrukční řešení s možností stohování. Díky novým proporcím se hodí k restauračnímu i pracovnímu stolu a svým materiálovým provedením je vhodná jak do interiérů, tak i do exteriérů, a to i do veřejných prostranství.

Trojice židlí Opilion od designérky Johany Němečkové je elegantním minimalistickým nábytkem pro exteriérové použití. Cílem bylo vytvořit pohodlný nábytek určený k dlouhodobějšímu sezení, současně však vizuálně čistý, aby podtrhoval a nenarušoval prostředí, ve kterém bude používán. Hlavním prvkem kolekce jsou naohýbané ocelové pásy, které vytvářejí sedák, ten se u každé židle liší. Pro jídelní židle a lounge bylo zvoleno jemné prohnutí, naopak pro křeslo je prohnutí hluboké tak, aby pásy vytvořily područky.

Kolekci Meyto najdete a můžete si vyzkoušet na terase v 6. patře, hned vedle kavárny festivalu mini.

 

http://www.meyto.eu

meyto-collage galerie247113572_2923151371344215_3272004191735775232_n