matyáš barák

Matyáš Barák je absolventem londýnské Royal College of Art. Jeho studijní cesta začala na pražské UMPRUM a následně jej zavedla i na švédskou univerzitu Konstfack. Pracovní zkušenosti sbíral v Paraguayi v ateliéru Javiera Corvalána nebo v pražském studiu Petr Hájek Architekti. Autor sám sebe popisuje jako „vystudovaného designéra s praxí architekta a duší umělce“.

na 13. edici festivalu mini matyáš barák rozehraje prostor haly 13 sedacími objekty Tripus, které vznikly z autorova zájmu o osobní i veřejný prostor, jemuž se kontinuálně věnuje ve své tvorbě. v blízkosti hravých stánků značek domky a bunkr poslouží tyto originální prvky k posezení pro rodiče. Objekty Tripus jsou určeny do veřejného prostoru, v němž nabízejí sezení pro jednotlivce. Jádro tripusu, které připomíná hlavu chobotnice, slouží jako prostor pro sezení, zatímco chapadla mají funkci květináčů či odkládací plochy. Inspirace fyziologií chobotnice není náhodná, tento druh hlavonožce je dobře znám svým individualistickým způsobem života.

zároveň designér na svém stánku představí Hravou a ohebnou novinku v podobě svítidla My Light, inspirovaného pružinou, kterou děti tak rády nechávají skákat ze schodů. variabilita lampičky nabízí pohrát si s jejím tvarem v interiéru.

www.matyasbarak.com