jami.dolls

Na začátku značky jami.dolls byly panenky ušité s láskou pro dvě malé vnučky, Madlenku a Julianku, od jejich babičky, které říkají Jamí. Od babičky, která vychovala dva syny, stavěla s nimi vláčky a lego a dělala to moc ráda, ale teď si s příchodem vnuček začala užívat holčičí svět. Nejdřív vyndala z kufříku svou starou panenku a ušila na ni oblečky. A Pak se pustila do šití nových panenek. Mezitím si začala psát s panenkářkami ve světě a od několika nejvýznamnějších má střihy, návody i několik jejich panenek. Za svou nejoblíbenější panenkářkou, jež je pro ni velkou inspirací, se vypravila s vnučkami až do Amsterdamu. 

Po prvních panenkách přišly další a dokonalejší. Brzy se o panenky začaly zajímat i jiné maminky a babičky. Někdy přinesly fotografie svých dětí a panenky jami.dolls pak byly podobné svým budoucím malým maminkám či malým tatínkům.   

waldorfské panenky jsou měkoučké, příjemné a voní ovčí vlnou, kterou jsou jejich tělíčka vyplněna. Jsou ručně šité z kvalitních přírodních materiálů a je možné je prát. Jsou i velmi odolné a zvládají se svou malou maminkou výpravy na pískoviště, krmení i úpravy fixami či rtěnkou:) vybrat si můžete z více typů – pro úplně malé děti jsou oblíbenými mazlíčci do postýlky, větší děti dávají přednost batolátkům, o něž mohou pečovat, nebo panenkám holčičkám, které mohou oblékat nebo je česat. 

Na festivalu mini si můžete některé z nich prohlédnout, pohrát si s nimi a přesvědčit se, jak jsou jedinečné. Několik panenek bude v nabídce hned, jiné je možné objednat. Pokud rády tvoříte, můžete se přihlásit do kurzu, kde si panenku samy ušijete.

@jami.dolls