jami.dolls

Na začátku značky jami.dolls byly panenky ušité s láskou pro dvě malé vnučky, Madlenku a Julianku, od jejich babičky, které říkají Jamí. Od babičky, která vychovala dva syny, stavěla s nimi vláčky a lego a dělala to moc ráda, ale s příchodem vnuček si začala užívat holčičí svět. Nejdříve vyndala z kufříku svou starou panenku a ušila na ni oblečky. A Pak se pustila do šití nových panenek. Mezitím se seznámila s principy waldorfských panenek a waldorfské pedagogiky. Začala si psát s panenkářkami ve světě a od několika nejvýznamnějších získala střihy, návody i několik jejich panenek. Za svou nejoblíbenější panenkářkou, jež je pro ni velkou inspirací, se vypravila s vnučkami až do Amsterdamu. 

Po prvních panenkách přišly další a dokonalejší. Brzy se o panenky začaly zajímat i jiné maminky a babičky. Někdy přinesly fotografie svých dětí a panenky se pak podobaly svým budoucím malým maminkám. Některé našly svůj nový domov až v Americe a Japonsku. 

waldorfské panenky jsou měkoučké, příjemné a voní ovčí vlnou, kterou jsou jejich tělíčka vyplněna. Jsou pečlivě ručně ušité z kvalitních přírodních materiálů a je možné je prát. Každá panenka je originál. Pro úplně malé děti jsou oblíbenými mazlíčky do postýlky, větší děti dávají přednost batolátkům, o která mohou pečovat, nebo panenkám holčičkám, jež mohou oblékat nebo je česat. A někdy může být panenka i kluk.

Na festivalu mini si můžete některé z nich prohlédnout, pohrát si s nimi a přesvědčit se, jak jsou jedinečné. Několik panenek bude v nabídce hned, jiné je možné objednat. Pokud rády tvoříte, můžete se přihlásit do kurzu, kde si panenku samy ušijete. A těšit se na festivalu můžete i na půvabné doplňky.

@jami.dolls