du coeur

Na festivalu mini poprvé představí své ručně dělané šperky kristýna černá, tvořící pod značkou duCoeur, jejíž motto zní: „Když jde o šperk, nechávám za sebe vybrat srdce.“

„DU COUER totiž ve francouzštině znamená “od srdce” (nebo také “z lásky”), což mě při tvoření šperků vystihuje asi nejpřesněji. Vyrábím jemné a decentní šperky ve stylu francouzských žen, protože právě ve Francii máme část rodiny a do francouzské elegance jsem se zamilovala doslova na první pohled. Nápad tvořit šperky se zrodil nějaký čas po tom, co se mi narodil můj první syn. Nejprve to byly jen náramky, pak přibyly náhrdelníky a náušnice.

šperky vyrábím převážně ze sterlingového stříbra (AG925), pracuji i s jeho pozlacenými variantami a také ráda volím materiál “goldfilled”, kterým je vlastně pozlacený obecný kov, většinou mosaz, zlacená plátováním v několika vrstvách. Své šperky tvořím jako talismany, chci aby s vámi “žily”, a proto je pro mě důležitá trvanlivost materiálů. Z tohoto důvodu si i materiál goldfilled získal mé srdce. Vždy je pro mě při vybírání a hledání komponentů na prvním místě kvalita, abych mohla šperky posílat do světa s čistým svědomím. V mých špercích najdete pouze přírodní minerály, polodrahokamy, ale i raw diamanty a přírodní perly. Proces hledání materiálů je často velmi zdlouhavý a náročný, ale já to upřímně miluji a velmi často mě to inspiruje k tvorbě.

https://www.ducoeur.cz

ducoeur (kopie) DUCOEUR4