Dita P. Dětem

Po čtyřleté pauze vydává Dita Pecháčková svoji třetí kuchařku. Ditě a jejím sestrám Marice a Emmě se mezitím narodilo šest kluků. Nejen proto ji věnuje celou dětem.
A je to kuchařka kouzelná. Kluci se v ní potkají se skřítky, podivnými postavičkami, se zvířátky, poslouchají, co si pod zemí vyprávějí kořeny stromů a jaké pohádky přinesla voda z druhého konce Země.
Jídlo, které jim Dita vaří, je provází všude. A kluci objevují, že i jídlo má paměť předků, co se jim vpisuje pod kůži.
Celá kniha Dita P. Dětem, všech jejích třináct kapitol se odvíjí venku, v přírodě. Uprostřed lesů, potoků i tůní kluci jí, spí, lezou po stromech, splynou s přírodou, s ptáky a motýly, létají…
Dita P. Dětem
Bylo jich pět. Než se kuchařka „uvařila“, narodil se šestý. Zase kluk. Děti Dity P. a jejích dvou sester Mariky a Emmy. Proti těmhle klukům Dita seděla u stolu, na pařezu v lese, pod stohem slámy a koukala, jak jim chutná, co uvařila. A mívala slzy v očích, když přišli s prázdnou miskou a překřikovali se: Ještě!
Vařit pro děti je pro Ditu P. „nejvíc na světě.“ Taky si to užila. Kuchařka Dětem se rodila tři roky. Všechna čtyři roční období. Všechny svátky přírody. Za hromů a blesků, ranní rosy a nočních běsů. A teď je tady pro vás, děti, i pro nás dospělé. Dita do ní vdechla tajemství života. Určitě ho najdete na 365 stránkách jako je dnů v roce a nakonec si třeba řeknete: Ještě!

Počet stránek: 456 (obrazová část 365 stran, receptová část 91 stran)

Počet receptů: 112

Originální obrazová kuchařka věnovaná jídlu pro děti, které chutná i dospělým. Recepty k jídlům jsou řazeny na konec knihy a fotografickou část přeruší jen 13 stran krátkých textů příběhů, básniček, pohádek…

Dita_P_Detem-090 Dita_P_Detem-140 Dita_P_Detem-154 Dita_P_Detem-210 Dita_P_Detem-234 Dita_P_Detem-354