o mini / about

mini – dětský prodejní festival, první a jediný svého druhu u nás

mini – kids design market – the first and only one in the czech republic

 

mini-společná2

od začátku jsem mini koncipovala jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele pečlivě vybírám tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé pritažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. Převažující české a slovenské autory, značky a firmy zasazuji do kontextu výrazných zahraničních zástupců. čerstvé novinky se na mini potkávají s oblíbenými ikonami. pokaždé na festivalu objevíte zcela nové značky, které si ho navíc často volí jako startovní odrazový můstek.

mini je místem, kde se potkávají tvůrci a obchodníci se svými zákazníky, místem, kde se rodí krásné spolupráce, a v neposlední řadě místem, kde vznikají dlouholetá přátelství jak mezi dospělými tak mezi dětmi. pestrou nabídku festivalu doplňuje nabitý doprovodný program pro děti i maminky, v rámci něhož připravujeme mimo jiné jedinečné workshopy.

první edice festivalu mini se odehrála v dubnu 2016 a od té doby se koná dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. pokaždé se nese v duchu jiného tématu. autorkou vizuálního stylu festivalu mini je zuzana lednická ze studia najbrt. na podobě vizuálů mini se v posledních letech podílejí významní čeští umělci, designéři a ilustrátoři.

mini by se neuskutečnil bez nadšení a nasazení mých spolupracovnic a bez významné podpory našich partnerů. tímto jim všem děkuji za pomoc při realizaci mého vysněného projektu, jehož myšlenka se zrodila v porodnici a který je mým druhým dítětem.

Tereza Bruthansová

mini is a playful design festival which has been organized in prague since 2006, always in the spring and autumn seasons. it is opened to both kids and their parents appreciating high standard and stylish products. the exhibitors are carefully selected by the festival director with regard to the authenticity, original design, quality materials and the sustainability. unique czech brands and stores are presented side by side with foreign representatives from the domains such as fashion, furniture, books, toys, cosmetics and others. a rich program including amazing creative workshops is an important part of the festival.

 

bruth

tereza bruthansová, zakladatelka a ředitelka mini

autorka výstav a publikací o designu, módě a umění. kurátorka úspěšné přehlídky hraček libuše niklové v uměleckoprůmyslovém museu v praze a muzeu dekorativních umění v paříži. pět let působila jako zástupkyně šéfredaktora časopisu dolce vita. napsala řadu knih, např. czech 100 design icons, český design 01 a monografii libuše niklová. v roce 2013 byla kreativní ředitelkou kolekce nových hraček firmy fatra. je autorkou a kurátorkou putovní výstavy mini wonders pro česká centra. je členkou akademie designu cen czech grand design. má dceru julinku.

zuza

zuzana lednická, autorka vizuální stylu festivalu mini

grafická designérka (studio najbrt), jež získala řadu českých i mezinárodních ocenění (např. nejkrásnější česká kniha 2014 za knihu nech ten mech, bronzová medaile v soutěži nejkrásnější kniha světa 2012 za monografii libuše niklová). původně vystudovala obor hračka na pražské supš, poté absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. V r. 2013 vytvořila pro firmu fatra nafukovací míče black & white. pod značkou mojemoje navrhuje kolekci dětských doplňků. má děti amálku a vincenta.

kamila

kamila hexnerová, asistentka ředitelky a vedoucí produkce mini

producentka v agentuře filmservice a spoluzakladatelka vyhlášeného pražského studia more than pilates. záběr jejích aktivit je pozoruhodný, navíc ve všech vyniká svým profesionálním přístupem, pracovitostí a nadšením pro daný projekt. zásadně se mimo jiné zasloužila o doprovodný program na našem festivalu. svým dětem dala krásná jména – Luna, Luke a Stella.