o mini / about

mini – dětský prodejní festival, první a jediný svého druhu u nás

mini – kids design market – the first and only one in the czech republic

od začátku jsem mini koncipovala jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele pečlivě vybírám tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé přitažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. české a slovenské autory, značky a firmy zasazuji do kontextu výrazných zahraničních zástupců. čerstvé novinky se na mini potkávají s oblíbenými ikonami. pokaždé na festivalu objevíte zcela nové značky, které si ho navíc často volí jako startovní odrazový můstek.

mini je místem, kde se potkávají tvůrci a obchodníci se svými zákazníky, místem, kde se rodí krásné spolupráce, a v neposlední řadě místem, kde vznikají dlouholetá přátelství jak mezi dospělými tak mezi dětmi. pestrou nabídku festivalu doplňuje nabitý doprovodný program pro děti i maminky, v rámci něhož připravujeme mimo jiné jedinečné workshopy.

první edice festivalu mini se odehrála v dubnu 2016 a od té doby se koná dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. pokaždé se nese v duchu jiného tématu. autorkou vizuálního stylu festivalu mini je zuzana lednická ze studia najbrt. na podobě vizuálů mini se v posledních letech podílejí významní čeští umělci, designéři a ilustrátoři.

mini by se neuskutečnil bez nadšení a nasazení mých spolupracovnic a bez významné podpory našich partnerů. tímto jim všem děkuji za pomoc při realizaci mého vysněného projektu, jehož myšlenka se zrodila v porodnici a který je mým druhým dítětem.

Tereza Bruthansová

mini is a playful design festival which has been organized in prague since 2016, always in the spring and autumn seasons. it is opened to both kids and their parents appreciating high standard and stylish products. the exhibitors are carefully selected by the festival director with regard to the authenticity, original design, quality materials and the sustainability. unique czech brands and stores are presented side by side with foreign representatives from the domains such as fashion, furniture, books, toys, cosmetics and others. a rich program including creative workshops and fashion shows is an important part of the festival.

tereza bruthansová, zakladatelka a ředitelka mini / founder and director

autorka výstav a publikací o designu, módě a umění. kurátorka úspěšné přehlídky hraček libuše niklové v uměleckoprůmyslovém museu v praze a muzeu dekorativních umění v paříži. pět let působila jako zástupkyně šéfredaktora časopisu dolce vita. napsala řadu knih, např. czech 100 design icons, český design 01 a monografii libuše niklová. v roce 2013 byla kreativní ředitelkou kolekce nových hraček firmy fatra. je autorkou a kurátorkou putovní výstavy mini wonders pro česká centra. je členkou akademie designu cen czech grand design a patronkou projektu spektrum pro nautis. má dceru julinku.

curator and writer specialized in design, art and fashion. curator of the successful retrospective exhibition on Libuše Niklová’s toys at the museum of decorating arts in prague (2010) and at the musée des arts décoratifs in paris (2011). deputy editor-in-chief of the dolce vita magazine (2005-2010). author of several books, such as czech 100 design icons, czech design 01 and libuše niklová’s monograph.  creative director of the new collection of toys by czech designers for fatra company (2013). curator of mini wonders exhibition for czech centers (since 2018). member of the academy of design at the czech grand design awards and supporter of spectrum project for nautis. and especially a loving mom of julia.

kamila hexnerová, asistentka ředitelky a vedoucí produkce mini / head of production

kamila, mimo jiné spolumajitelka agentury filmservice a spoluzakladatelka pražského studia more than pilates, pracuje pro festival mini jako produkční již od jeho první edice. vyniká svým profesionálním přístupem, pracovitostí a nadšením pro daný projekt. zásadně se mimo jiné zasloužila o doprovodný program na našem festivalu. svým třem dětem dala krásná jména – Luna, Luke a Stella.

co-owner of the filmservice agency and co-founder of prague based more than pilates studio, kamila has worked as the head of production at festival mini since its first edition. extremely professional and enthusiastic about the project, she has been involved in the festival program organization from its very beginning. mom of three children luna, luke and stella.

vizuální styl festivalu mini / visual style of the festival

autorkou hravého červenobílého vizuálního stylu festivalu mini včetně loga je grafická designérka zuzana lednická ze studia najbrt.

the author of the playful red and white visual style of the festival mini is graphic designer zuzana lednická from studio najbrt.