o mini / about

mini – dětský prodejní festival, první a jediný svého druhu u nás.

mini-společná2

od začátku jsme mini koncipovaly jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele pečlivě vybíráme tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé pritažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. Převažující domácí autory, značky a firmy zasazujeme do kontextu výrazných zahraničních zástupců. čerstvé novinky se na mini potkávají s generacemi prověřenými ikonami. nabídka festivalu je pestrá a doplňuje ji nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií, v rámci něhož připravujeme mimo jiné unikátní tvůrčí dílny.

první edice festivalu mini se odehrála v dubnu 2016 a od té doby se koná dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. pokaždé se nese v duchu jiného tématu.

mini by se neuskutečnil bez nadšení a nasazení mých spolupracovnic a bez významné podpory našich partnerů.

tímto jim všem děkuji za pomoc při realizaci mého vysněného projektu, jehož myšlenka se zrodila v porodnici a který je mým druhým dítětem.

Tereza Bruthansová

 

bruth

tereza bruthansová, zakladatelka a ředitelka mini

autorka výstav a publikací o designu, módě a umění. kurátorka úspěšné přehlídky hraček libuše niklové v uměleckoprůmyslovém museu v praze a muzeu dekorativních umění v paříži. pět let působila jako zástupkyně šéfredaktora časopisu dolce vita. napsala řadu knih, např. czech 100 design icons, český design 01 a monografii libuše niklová. v roce 2013 byla kreativní ředitelkou kolekce nových hraček firmy fatra. je autorkou a kurátorkou putovní výstavy mini wonders pro česká centra. je členkou akademie designu cen czech grand design. má dceru julinku.

zuza

zuzana lednická, umělecká ředitelka mini

grafická designérka (studio najbrt), jež získala řadu českých i mezinárodních ocenění (např. nejkrásnější česká kniha 2014 za knihu nech ten mech, bronzová medaile v soutěži nejkrásnější kniha světa 2012 za monografii libuše niklová). původně vystudovala obor hračka na pražské supš, poté absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. V r. 2013 vytvořila pro firmu fatra nafukovací míče black & white. pod značkou mojemoje navrhuje kolekci dětských doplňků. má děti amálku a vincenta.

kamila

kamila hexnerová, asistentka ředitelky a vedoucí produkce mini

producentka v agentuře filmservice a spoluzakladatelka vyhlášeného pražského studia more than pilates. záběr jejích aktivit je pozoruhodný, navíc ve všech vyniká svým profesionálním přístupem, pracovitostí a nadšením pro daný projekt. zásadně se mimo jiné zasloužila o doprovodný program na našem festivalu. svým dětem dala krásná jména – Luna, Luke a Stella.