arki

arki nabízí vybraný design, který můžete každý den naplno používat a nemusíte jej schovávat ve vitríně. na festivalu mini představí slovinskou značku ooh noo, brněnskou morrows a mumínkovskou kolekci porcelánu od finské značky arabia.

příběh nadčasových kousků z rodiny Ooh noo začíná tam, kde začíná život sám. Mladá designérka, tou dobou pracující pro rodinnou firmu, se stala maminkou. A jak to tak bývá, brzy zjistila, že jí na trhu chybí ložní povlečení, které by bylo příjemné, vyrobené z měkkých a čistých materiálů a dalo se jednoduše kombinovat ať už v postýlce spí kluk nebo holčička. A tak vznikla první kolekce ložního prádla Ooh Noo. pak přišly na řadu dřevěné hračky, z nichž dokonce koník na tyči získal cenu red dot design. V nabídce arki najdete hračky krásné ložní prádlo a jako novinky i hebká puntíkatá pyžama.

Morrows vyrábí autorské produkty, zejména z plsti a gumy v České republice. „jejich produkty pro nás byla láska na první pohled, při schůzce jsme si báječně padly do oka s designérkou Bárou a ekonomkou Markétou, a každý jejich nový výrobek nám dělá radost, protože je promyšlený, praktický, a má krásné detaily.“

Porcelánový nápojový a jídelní porcelán zdobí kresby s motivem mumínků, které navrhla ilustrátorka a návrhářka Tove Slotte na základě originálních ilustrací od slavné autorky Tove Jansson, která dala život postavičkám z kouzelného údolí. zvláště působivá je nová kolekce v černobílé tonalitě nazvaná True to its origins.

https://www.arki.cz/design-pro-deti/

grand-prix-racing-car-blackarkioohnoo4oohnoo-foto36IMG_9784

IMG_1255-1oohnoo-foto50

_Moomin_Group_21