aponedo

Apolinářská nedonošeňátka založily čtyři maminky nedonošených dětí, jejichž životy zachránili neonatologové v porodnici u Apolináře. Naším cílem je pomáhat oddělení neonatologie porodnice u Apolináře, zvelebovat prostředí, v němž matky se svými dětmi tráví řadu měsíců, ale také oddělení dovybavit o pomůcky, které pomáhají vývoji těch nejmenších miminek a často přímo zachraňují životy. Pořizujeme věci, které si přímo vyžádá místní personál, a na které bohužel nestačí rozpočet oddělení. 
Aktuálně vybíráme například na transportní resuscitační lůžko nebo na klokánkovací křesla. Naším snem, který se pomalu, ale jistě plní, je zřídit k inkubátorům kamerový systém, který umožní rodičům být se svým miminkem v inkubátoru 24 hodin denně, alespoň virtuálním způsobem. Podobný systém před dvěma lety zavedla například nemocnice v Motole.
co je Transportní resuscitační lůžko?
Pro extrémně nezralé novorozence hrají zásadní roli první minuty života mimo dělohu a jejich další vývoj může podstatně zvrátit způsob resuscitace. Ttransportní resusciační lůžko umožňuje tyto novorozence stabilizovat přímo na porodním sále v blízkosti matky bez předčasného oddělení pupečníku. Výzkumy ukazují, že resuscitace na pupečníku přímo na sále zlepšuje adaptaci nezralého organismu na mimoděložní prostředí a především snižuje riziko výskytu poškození mozku a plic a zvyšuje naději na přežití bez závažného poškození. Velmi prospěšná je tzv. placentární transfuze spolu s ventilační podporou na neporušeném pupečníku. Toto lůžko zatím nemá žádné perinatologické centrum v ČR a porodnice u Apolináře chce být první, kromě medicinských benefitů přinese matce a jejímu novorozenci možnost bondingu, tedy být po porodu spolu.

aponedo_2 resu luzko_real resu luzko