Patrik Antczak illustration

ilustrátor Patrik Antczak je autorem známé a oceňované knihy ALFABETA, se kterou jste se mohli na festivale mini v minulosti již několikrát setkat, jak na jeho stánku tak během výtvarné dílny. Na festivale představí také svou další tvorbu v podobě autorských tisků, plakátů a pohlednic.

alfabeta je Interaktivní knižní hra pro děti, jež provede předškoláka celou abecedou. A jako astronaut, B jako brýle… S každým písmenem zažije malé dobrodružství – pošle astronauta do vesmíru, pustí parník po Vltavě nebo se naučí dávat pozor na silnici. Díky oblíbeným aktivitám, jako jsou kreslení, stříhání a lepení, si složí celý svět. Za pomoci typografických her vzbuzuje v dětech zájem o písmo a další symboly, jejichž kombinace je naším základním komunikačním prostředkem. Tato výtvarně bohatá kniha dovede bez jediného textu trénovat představivost, tvůrčí zručnost a samostatný rozvoj každé malé bytosti.

tentokrát pro malé návštěvníky festivalu patrik antczak připravil originální výtvarnou dílnu alfabeta, v níž budou moci zároveň kreslit bezprašnými křídami kitpas a tvořit barevný svět přímo na zeď v 5. patře (viz doprovodný program).

www.alfabeta-knizka.cz

W-04

00 0101